کنترلی سیاست صندوق اقتصادی کریستین لاگارد

کنترلی: سیاست صندوق اقتصادی کریستین لاگارد بین الملل صندوق بین المللی پول چشم انداز اقتصادی کریستین لاگارد

چندی پیش بود که ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد «گل» دومین مخدر مصرفی در کشور بعد از تریاک هست، بعد از آن رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا از زیاد کردن کشفی

گل‌های نجومی

گل های نجومی

عبارات مهم : برخورد

چندی پیش بود که ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد «گل» دومین مخدر مصرفی در کشور بعد از تریاک هست، بعد از آن رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا از زیاد کردن کشفیات این ماده خبر داد و حالا از قیمت های نجومی این گل ها خبر رسیده هست.

به گزارش ایسنا، تیرماه امسال بود که ستادمبارزه با موادمخدر با استناد به آخرین شیوع شناسی اعتیاد تعداد معتادان کشور را دو میلیون و 808 هزار مصرف کننده مستمر اعلام کرد؛ معتادانی که 11.9 درصدشان گل و مشتقاتش جهت مصرف گزینش کرده اند تا این مخدر بعد از تریاک به دومین مواد مخدر مصرفی در میان مصرف کنندگان مستمر مواد مخدر در کشور بدل شود. مخدری که البته مصرف کنندگان تفریحی آن هم کم نیستند.

گل‌های نجومی

پس از اعلام این آمار بود که سردار مسعود زاهدایان، رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا نیز در گفت وگو با ایسنا از زیاد کردن کشفیات مخدر گل در امسال خبر داد و گفت: تغییری که در الگوی مصرف مواد مخدر درحال شکل گیری است در حوزه مصرف مخدر گل که یکی از مشتقات گیاه شاهدانه است مشاهده می شود و گرایش به سمت استفاده از این ماده قابل توجه هست. درهمین راستا پلیس نیز جهت مبارزه با مخدر گل، تمامی توان خود را بکارگرفته و کارها موثری نیز در این زمینه انجام شده است است که نمونه آن شبکه هایی بود که در اینترنت فعال بودند و با پیگیری ما منهدم شده است و ضربه خوردند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه پلیس با شبکه های محلی و افراد و عناصری که تولیداتی در گلخانه منزل و نقاط “دور از دید” داشتند نیز برخورد کرده هست، گفت: شناسایی و برخورد با این شبکه ها نیز در دستور کار واقع شده است است و با هوشیاری دنبال می کنیم و اگر کسی در این حوزه فعالیت کند سیاست پلیس در مرحله اول پیشگیری و سپس برخورد سلبی خواهد بود و با این شیوه با آنان برخورد خواهیم کرد. همچنین برخورد با تولید خانگی این گیاه نیز جزو اولویت هاست و در دستورکار قرار دارد. البته کار مشکل پیش روی پلیس است آیا که کشت این گیاه بعضا در نقاط کور و غیر دسترس و دید انجام می شود و در این حوزه نیازمند کار اطلاعاتی هستیم. در امسال نیز با کارها انجام شده است در این حوزه، کشفیات مخدر گل نسبت به سال گذشته زیاد کردن داشته است.

چندی پیش بود که ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد «گل» دومین مخدر مصرفی در کشور بعد از تریاک هست، بعد از آن رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا از زیاد کردن کشفی

گل های نجومی

اما در تازه ترین خبر، قیمت این ماده مخدر نیز اعلام شده است هست، سردار حسین رحیمی رییس پلیس پایتخت در گفت وگو با ایسنا بروزترین قیمت گل را اعلام کرد؛ مخدری که قیمت اعلام شده است جهت آن از گردش مالی بالای سوداگران فوت خبر می دهد.

رحیمی راجع به قیمت مخدر گل به ایسنا گفت: قیمت گل در پایتخت کشور عزیزمان ایران به ازای هرکیلوگرم حداقل هشت میلیون تومان است و قاچاقچیانی که آن را به شکل گرمی به فروش می رسانند به ازای هرگرم حداقل 30 هزار تومان از مشتریان خود دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه پلیس برخورد با فروشندگان این ماده مخدر را در اولویت قرار داده هست، ادامه داد: متاسفانه سوداگران فوت با بهانه هایی چون اعتیادزا نبودن و … این مواد را به فروش می رسانند، در حالی که تحقیقات نشان داده که گل می توانند حتی اثراتی به مراتب بدتر از شیشه بر روی مصرف کننده داشته باشد.

گل‌های نجومی

رحیمی با بیان اینکه پلیس با قاچاقیان گل برخورد می کند، افزود: چندی پیش باند دو نفره ای که اعضای آن اقدام به تهیه و توزیع این مخدر کرده بودند، به وسیله ماموران شناسایی و از آنان بیش از 15 کیلوگرم مخدرگل کشف و ضبط شد. همچنین بعضی از این افراد دامنه فعالیت خود رابه اینترنت برده اند که پلیس با این افراد نیز برخورد می کند.

چندی پیش بود که ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد «گل» دومین مخدر مصرفی در کشور بعد از تریاک هست، بعد از آن رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا از زیاد کردن کشفی

واژه های کلیدی: برخورد | مبارزه با موادمخدر | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog