کنترلی سیاست صندوق اقتصادی کریستین لاگارد

کنترلی: سیاست صندوق اقتصادی کریستین لاگارد بین الملل صندوق بین المللی پول چشم انداز اقتصادی کریستین لاگارد

گت بلاگز استان ها میزان بیکاران فارغ‌التحصیل محیط زیست و منابع طبیعی حدود ۶۰ هزار نفر است

مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی شرکت حفاظت از محیط زیست با بیان اینکه میزان بیکاران فارغ‌التحصیل محیط زیست و منابع طبیعی حدود ۶۰ هزار نفر است گفت: سند

میزان بیکاران فارغ‌التحصیل محیط زیست و منابع طبیعی حدود ۶۰ هزار نفر است

به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛ محمد درویش ظهر امروز در مراسم افتتاح نخستین مدرسه محیط زیست استان مرکزی با اشاره به افتتاح این مدرسه در استان مرکزی اظهار داشت: افتتاح و راه اندازی این مدرسه در استان مرکزی که پیشگام پویش مردمی سه شنبه های بدون ماشین است اقدامی ارزشمند است و براساس مذاکرات و مشورت هایی که با قوه قضائیه انجام شده است به زودی حمایت های گسترده ای از این پویش انجام می شود که این گام بزرگ را مرهون این استان هستیم.
وی افزود : کم تحرکی و دور شدن از محیط زیست از معضلات مهم جامعه امروز است به طوری که از بین 237 کشور دنیا کشور عزیزمان ایران تنها کشوری است که در یک دهه گذشته با زیاد کردن 2 برابری وزن کودکان زیر 12 سال روبرو گشته هست.

عبارات مهم : آموزش

درویش تصریح کرد: پیامدهای این وضعیت، درگیر شدن جامعه با بیماری هایی نظیر دیابت، سکته مغزی و قلبی و کبد چرب در آینده است و طبق چشم انداز 20 ساله نام کشور عزیزمان ایران باید در منطقه غرب آسیا و خاورمیانه به عنوان کشوری موفق آشنا شود ولی با این وضع چنین هدفی تحت الشعاع قرار خواهد داشت.
سند ملی اشتغال سبز در کشور رونمایی شد
مدیرکل دفتر آموزش و همکاری های مردمی شرکت حفاظت از محیط زیست با اشاره به تدوین و تصویب سند ملی اشتغال سبز گفت: از این سند هفته گذشته رونمایی شد که بخش قابل توجهی از این سند مربوط به مدارس محیط زیست هست، هرچند مدارس محیط زیست درحال حال به کودکان 3 تا 12 سال تخصیص داده شده است دارد و با توجه به اینکه 8 میلیون و 600 هزار کودک در این محدوده سنی در کشور داریم و جهت هر 5 کودک در مدرسه محیط زیست یک تسهیل گر مورد نیاز هست، اشتغال قابل توجهی از این طریق ایجاد می شود.
وی افزود: ما مدعی هستیم که می توانیم 500 هزار شغل ایجاد کنیم، لیکن میزان بیکاران فارغ التحصیل محیط زیست و منابع طبیعی حدود 60 هزار نفر است که بر این اساس می توان جهت جمعیت قابل توجهی که دوستدار محیط زیست هستند، اشتغال ایجاد کرد.
درویش اضافه کرد: اشتغال بخش محیط زیست خلاف بسیاری از مشاغل ایجاد آلودگی، حفر چاه غیر مجاز و تخریب محیط زیست را به همراه ندارد بلکه شغلی است که به افراد می آموزد که چگونه معیشت خود را به نحوی که تخریب محیط زیست را در پی نداشته باشد تامین کنند.
محروم شدن کودکان از محیط زیست نتیجه های منفی به همراه دارد
مدیرکل دفتر آموزش و همکاری های مردمی شرکت حفاظت از محیط زیست با اشاره به محروم شدن کودکان از محیط زیست و عواقبت آن گفت: محروم شدن کودکان از محیط زیست نتیجه های منفی به همراه دارد، بنابراین باید جهت تحرک و پویایی کودکان برنامه ریزی منسجم و دقیقی انجام شود که ایجاد زیرساخت مورد نیاز جهت استفاده کودکان از دوچرخه از آن جمله است.
وی عنوان کرد: مدارس محیط زیست بستر خوبی جهت تشویق کودکان به تحرک زیاد است لیکن در مدارس محیط زیست آموزش مستقیم، مسابقه و کلاس درس وجود ندارد و کودک از طریق بازی پرسشها را درک و آموزش را دریافت می کند چراکه بازی باعث رشد خلاقیت کودک و زیاد کردن 25 درصدی هوش هیجانی، کم کردن 40 درصدی بیش فعالی و زیاد کردن 20 تا 30 درصدی ضریب یادگیری کودک می شود.
رایزنی با آموزش و پرورش جهت تخصیص داده شده است اردوگاه ها به مدارس طبیعت
​مدیر کل دفتر آموزش و همکاری های مردمی شرکت حفاظت از محیط زیست بر ضرورت آشنایی با محیط زیست گفت: آشنایی با محیط زیست و محافظت از این نعمت تنها یکی از اهداف مدارس محیط زیست هست، کودک در این مدرسه مهارت های زندگی را می آموزد، مهارت هایی که نبود آنها بسیاری از پرسشها را در جامعه امروز ایجاد کرده هست، از ان جمله، فقدان مهارت کافی جهت زندگی پرسشها امروز از جمله طلاق را رقم زده است.
وی عنوان کرد: به عنوان مثال در پایتخت کشور عزیزمان ایران از هر 100 هزار نفر رقمی بالغ بر 7هزار نفر درگیر نزاع می شوند، پایتخت کشور عزیزمان ایران از لحاظ کیفیت زندگی یکصد و هشتاد و هشتمین شهر دنیا است و بالاترین قیمت خودکشی و افسردگی در کشور نیز مربوط به این شهر هست.
​​​​​​درویش بیان کرد: مدارس محیط زیست قرار است به اصلاح تمامی این لکنت ها یاری کند و این مهم نشانه خاص مدارس محیط زیست هست، بنابراین راه اندازی مدرسه محیط زیست گامی موثر است که باید به جد پیگیری شده است و تعداد این مدارس زیاد کردن یابد.
وی افزود: جهت تخصیص داده شده است 5هزار و 600 هکتار اردوگاه وابسته به وزارت آموزش و پرورش به مدارس محیط زیست مشورت و صحبت هایی شده است که این عنوان گام بسیار مهم و ارزشمندی در بخش راه اندازی مدارس محیط زیست در کشور هست.
انتهای پیام/ب

واژه های کلیدی: آموزش | مدرسه | اشتغال | کودکان | سند ملی | اشتغال سبز | بیکران فارغ التحصیل | محیط زیست

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog