کنترلی سیاست صندوق اقتصادی کریستین لاگارد

کنترلی: سیاست صندوق اقتصادی کریستین لاگارد بین الملل صندوق بین المللی پول چشم انداز اقتصادی کریستین لاگارد

گت بلاگز اقتصادی گلایه کسبه از زیاد کردن بی رویه قیمت‌ها ، بازار اقلام اساسی حال خوشی ندارد

کمتر از دو هفته به ماه رمضان مانده،افزایش چند برابری قیمت کالاهای اساسی نگرانی هایی جهت مردم ایجاد کرده هست.

گلایه کسبه از زیاد کردن بی رویه قیمت‌ها ، بازار اقلام اساسی حال خوشی ندارد

به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، کمتر از دو هفته به ماه رمضان مانده،افزایش چند برابری قیمت کالاهای اساسی نگرانی هایی جهت مردم ایجاد کرده است.
این درحالی است که مسئولان تنظیم بازار از ذخیره سازی کالاهای اساسی جهت جلوگیری از نوسان قیمت ها خبر می دهند.

عبارات مهم : بازار

گزارشات میدانی حاکی از آن است که این روز ها به دنبال زیاد کردن بی رویه قیمت ها و کم کردن قدرت خرید خانوار ها بازار اقلام اساسی حال و روز خوشی ندارد به طوریکه کسبه از اوضاع موجود گلایه مند هستند.
حال باید منتظر ماند و دید که اوضاع اقلام اساسی در روزهای باقی مانده به ماه ضیافت مهمانی خدا به کدام سمت و سو می رود.
علیرضا، ولی مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی با اشاره به آخرین اوضاع ذخیره سازی اظهار داشت: ذخایر گوشت قرمز و مرغ موجود در سردخانه ها فراتر از نیاز مصرف کنندگان در ماه رمضان است.
وی افزود: با توجه به نوسانات قیمت گوشت در بازار، طی چند روز گذشته اقدام به توزیع گوشت گرم وارداتی با قیمت ۳۱ هزار و ۵۰۰ در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای نموده ایم.
ولی ادامه داد: واردات گوشت گرم هر روز با هواپیما از کشورهای استرالیا، نیوزیلند و آسیای میانه انجام گرفته و در نهایت دربازار داخل توزیع می شود.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه نگرانی در زمینه زیاد کردن قیمت در ماه رمضان وجود ندارد، گفت: با توجه به ذخایر راهبردی گوشت مرغ و قرمز و همچنین سایر قرار داده های دامی جای هیچ گونه نگرانی در این ایام وجود ندارد.
وی تصریح کرد:با توجه به فصل زایش بره و عرضه طی چند روز آینده به بازار، قیمت گوشت روند کاهشی به خود خواهد گرفت.
***توزیع کالای تنظیم بازار از آخر هفته
حسن عباسی معروفان معاون داخلی بازرگانی دولتی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی بیان کرد: طی هفته گذشته طرح ضیافت در ستاد تنظیم بازار به ثبت رسید که براساس آن بازرگانی دولتی اقدام به توزیع کالاهای اساسی خواهد کرد.
وی افزود: بازرگانی دولتی در طرح ضیافت اقدام به توزیع ۳۰ هزارتن برنج درجه یک وارداتی با قیمت ۲ هزار و ۷۰۰ تومان و ۲۰ هزارتن شکر با قیمت مصوب ۲ هزار و ۵۲۰ تومان در ۳۱ استان کرده هست.
به گفته عباسی معروفان کالای تنظیم بازار ماه رمضان از آخرهای این هفته در تمامی فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی ها عرضه خواهد شد.
***محدودیتی در توزیع اقلام اساسی وجود ندارد
علی اشرف منصوری مدیر جهاد کشاورزی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی با اشاره آخرین اوضاع توزیع کالای اساسی اظهار کرد: براساس جلسه ستاد تنظیم بازار اوضاع ذخیره سازی کالاهای برنج و شکر بسیار مناسب است و در بازار اقلام پروتئینی نیز توزیع خواهد شد.
به گفته وی عرضه کالاهای تنظیم بازار ماه رمضان طی روزهای آتی به فراخور نیاز در بازار عرضه خواهد شد.
منصوری با بیان اینکه محدودیتی در عرضه اقلام اساسی وجود ندارد، تصریح کرد: توزیع کالا ها با قیمت دولتی در فروشگاه های زنجیره ای می تواند نقش اساسی در کنترل قیمت ها داشته باشد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: بازار | تنظیم | کشاورزی | اقتصادی | کالای اساسی | تنظیم بازار | ذخیره سازی | پشتیبانی امور دام

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog