کنترلی سیاست صندوق اقتصادی کریستین لاگارد

کنترلی: سیاست صندوق اقتصادی کریستین لاگارد بین الملل صندوق بین المللی پول چشم انداز اقتصادی کریستین لاگارد

گت بلاگز بین‌الملل چشم انداز اقتصادی دنيا رو به اصلاح است / صندوق بين المللی پول

کمیته پولی و مالی صندوق بين المللی پول اعلام کرد چشم انداز اقتصادي دنيا رو به اصلاح هست.

چشم انداز اقتصادی دنيا رو به اصلاح است / صندوق بين المللی پول

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان؛ نشست های بهاره ی گروه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در سال 2017 با شرکت روسای بانک های مرکزی، وزرای دارایی و توسعه، مدیران بخش خصوصی، جامعه مدنی و دانشجویان جهت بررسی و تبادل نظر راجع به پرسشها جهانی از جمله چشم انداز اقتصادی جهان، ثبات مالی در دنیا، ریشه کن کردن فقر، ایجاد شغل و رشد اقتصادی، توسعه اقتصادی و کارآمدی کمک ها به مدت سه روز از 21 تا 23 آوریل در واشنگتن برگزار می شود.
به گزارش رویترز، در این نشست ها همچنین فرصتی پیش روی نهادهای مدنی قرار می گیرد تا نظر های خود را به اشتراک بگذارند و با سیاست گذاران در مقیاسی جهانی به تعامل و تبادل نظر بپردازند.
در حاشیه این نشست ها، نشست خبری کمیته پولی و مالی صندوق بین المللی پول روز شنبه عصر با شرکت آگوستین کارستنز، مدیر این کمیته و کریستین لاگارد مدیرکل صندوق بین المللی پول برگزار شد.
کارستنز در ابتدای این نشست خبری با بیان اینکه چشم انداز اقتصادی دنیا رو به اصلاح دارد از خطرهایی سخن گفت که رشد اقتصادی را با چالش روبرو خواهد کرد. وی افزود: ما در مسیر غلبه بر بحران و دستیابی به ثبات مالی پیشرفت خوبی داشته ایم و اکنون باید تلاش خود را بر حفظ عزمی که جهت رشد ایجاد شده است متمرکز کنیم.
در حقیقت هم اکنون تمرکز از بخش مالی به بخش واقعی متمایل شده است هست. جهت این منظور باید به همکاری ادامه بدهیم و جهت رسیدن به تدبیر و مصلحت گروهی تلاش نماییم. کمیته پولی و مالی از ابتکار عمل دبیرکل جهت ارائه دستور کار تدبیر جهانی پشتیبانی کرده و اهمیت رویکرد سه گانه ی تقویت چندجانبه ی سیاست های پولی، مالی و ساختاری را مورد تاکید قرار داد.
همچنین ما بر این باوریم که تجارت، انسجام مالی و پیشرفت فناوری در اوج بردن استانداردها و نجات صدها میلیون انسان از فقر بسیار سودمند است.
مدیر کمیته ی پولی و مالی صندوق بین المللی پول با ابراز خوش بینی محتاطانه از روند رو به رشد اقتصاد جهانی پذیرفت که خطرها و تهدیدهایی از سوی کشورهای توسعه یافته ی غرب این روند را با چالش روبرو می کند که از آن جمله می توان به سیاست های دولت ترامپ در آمریکا، انتخابات در فرانسه و برکسیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) اشاره کرد.
کریستن لاگارد هم گفت مقام های صندوق بین المللی پول بر این باورند که خطرهای اقتصادی و مالی دارند جای خود را به خطرهای ژئوپلیتیکی می دهند و همچنین این اشتراک نظر است که به سیاست هایی نیاز داریم که عزم موجود جهت رشد به رشدی کلی تر رهنمون شود.
لاگارد با بیان اینکه باید آنچه را که موجب روشن شدن موتور رشد جهانی شده است حفظ کنیم و صندوق بین المللی پول هر آنچه در توان داشته باشد جهت این منظور به کار خواهد گرفت.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سیاست | صندوق | اقتصادی | کریستین لاگارد | بین الملل | صندوق بین المللی پول | چشم انداز اقتصادی | کریستین لاگارد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog