کنترلی سیاست صندوق اقتصادی کریستین لاگارد

کنترلی: سیاست صندوق اقتصادی کریستین لاگارد بین الملل صندوق بین المللی پول چشم انداز اقتصادی کریستین لاگارد

گت بلاگز وب‌گردی چگونگی خواندن نماز شب آخر ماه دورهمی خدا

خواندن زیارت امام حسین (ع) و یک نماز مورد سفارش قرار گرفته در شب آخر ماه مبارک رمضان از جمله اعمالی است که مومنان روزه‌دار در شب نهایی ماه رمضان می‌توانند ا

چگونگی خواندن نماز شب آخر ماه دورهمی خدا

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ علی محسنی راد کارشناس علوم قرآنی گفت: همان‌گونه که شروع ماه مبارک رمضان اعمال مربوط به خود را دارد، روزهای نهایی این ماه مبارک نیز از اعمال مربوط به خود برخوردار است.

وی ادامه داد: در شب نهایی ماه مبارک رمضان غسل کردن، زیارت امام حسین (ع)، خواندن سوره‌های “انعام”، “کهف” و “یس” بسیار مورد تاکید قرار گرفته است و به جای این اعمال از ثواب بسیار زیادی برخوردار است.

این کارشناس علوم قرآنی تصریح کرد: در شب نهایی ماه دورهمی خدا خواندن این دعا که شیخ کلینی آن را از امام صادق (ع) روایت کرده هست، مورد سفارش قرار گرفته است:

چگونگی خواندن نماز شب آخر ماه دورهمی خدا

” اللَّهُمَّ هَذَا شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِی أَنْزَلْتَ فِیهِ الْقُرْآنَ وَ قَدْ تَصَرَّمَ وَ أَعُوذُ بِوَجْهِکَ الْکَرِیمِ یَا رَبِّ أَنْ یَطْلُعَ الْفَجْرُ مِنْ لَیْلَتِی هَذِهِ أَوْ یَتَصَرَّمَ شَهْرُ رَمَضَانَ وَ لَکَ قِبَلِی تَبِعَةٌ أَوْ ذَنْبٌ تُرِیدُ أَنْ تُعَذِّبَنِی بِهِ یَوْمَ أَلْقَاکَ “

وی افزود: همچنین سفارش شده است تا نمازگزاران ذکر “أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ” را صد مرتبه بخوانند و از خداوند جهت آمرزش گناهان خود درخواست کنند.

محسنی راد توضیح داد: همچنین خواندن ۱۰ رکعت نماز در شب آخر ماه مبارک رمضان به گونه‌ای که در هر رکعت سوره حمد و ۱۰ مرتبه سوره توحید خوانده شود، بسیار مورد سفارش قرار گرفته هست. در این نماز همچنین فرد نمازگزار در رکوع و سجده خود ده مرتبه ذکر ” سُبحان اللهِ وَالحَمدُ للهِ و لا اِلهَ الا اللهُ وَاللهُ اَکبَرُ” را می‌گوید و در هر دو رکعت یک بار تشهد خوانده و سپس سلام می‌دهد، و در آخر ده رکعت نماز بعد از سلام دادن صدبار (استغفرالله) بگوید.

وی خاطرنشان کرد: همچنین سفارش شده است بعد از استغفار، فرد نمازگزار سجده کند و در حالت سجده ذکر ” یا حَیُّ یا قَیُّومُ یا ذَالجَلالِ وَالاکرام یا رحمن الدنیا رَحمنَالدُّنیا والاخِرَه وَرَحیمَهُما، یا الهَ الاوَّلینَ والاخِرینَ اِغفِرلَنا ذُنوبَنا و تَقَبَّل مِنّا صَلواتَنا و صیامَنا و قیامَنا” را بخواند.

خواندن زیارت امام حسین (ع) و یک نماز مورد سفارش قرار گرفته در شب آخر ماه مبارک رمضان از جمله اعمالی است که مومنان روزه‌دار در شب نهایی ماه رمضان می‌توانند ا

منبع: میزان

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: خواندن | زیارت امام حسین | ماه مبارک رمضان | مومنان روزه دار |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog